fbpx
Aktualności

Kwestie organizacyjne dla gości Festiwalu Piwowarów Domowych 2019

Szanowni!

Na wstępie chcieliśmy Wam bardzo podziękować za zainteresowanie i zakup biletu na drugą edycję Festiwalu Piwowarów Domowych. Spieszymy z kilkoma informacjami organizacyjnymi, które pomogą Wam w dotarciu i zaplanowaniu czasu.

Nasza impreza, na której – jesteśmy przekonani – będziecie się wyśmienicie bawić, odbędzie się w sobotę 15 czerwca w Warszawie w hali 4 centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14:
– o godzinie 12:00 rozpoczną się wykłady, warsztaty specjalistyczne, zostanie uruchomiona cześć targowa, strefa food trucków oraz degustacja zwycięskiego piw pierwszej edycji FPD – Sour Mango Ale,
– o godzinie 15:00 zostanie otwarta część degustacyjna, a wykłady przeniosą się na scenę główną,
– o godzinie 23:00 zakończenie imprezy.

Jak dojechać na FPD?
EXPO XXI Warszawa – Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe znajduje się w okolicach Dworca Zachodniego w Warszawie. Dokładnie tu: https://goo.gl/maps/Qm9FzsRtQF7bUwCX6

Dojazd komunikacją miejską:
– najszybciej z centrum Warszawy z dworca Warszawa Śródmieście każdym pociągiem w kierunku zachodnim/dworca Warszawa Zachodnia. Wysiadacie na przystanku Warszawa Zachodnia. Podróż trwa ok. 5 minut. Kierujecie się z peronu w kierunku północnym, do wyjścia od ulicy Tunelowej i stamtąd na piechotę to około 10-15 minut na ul. Prądzyńskiego 12/14.

– z centrum Warszawy autobusem linii 171 lub 109 do przystanku PKP Wola (Kasprzaka). Następnie spacerem ok. 10 minut przez ul. Gen. J. Bema.

– najbliższy przystanek od EXPO to “Parafialna” (przy al. Prymasa Tysiąclecia), skąd jest 100 metrów do hali nr 4 (autobusy: 136, 154, 167, 178, 184, 186, N43).

Dojazd mytaxi – Aplikacja Taxi:
– z każdego miejsca Warszawy dojedziecie do EXPO XXI ze specjalną promocją na pierwszy przejazd (na 33 zł) oraz na każdy kolejny przejazd, który rozpocznie lub zakończy się na terenie EXPO XXI. Szczegóły promocji: https://pl.mytaxi.com/expoxxi

Jak wejść na teren Festiwalu?
Przede wszystkim musicie posiadać ze sobą bilet (wydrukowany lub na smartfonie) oraz dowód osobisty. Pamiętajcie, że impreza jest przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich. Dzieci i młodzież nie będą wpuszczane na teren Festiwalu. Nie będzie możliwości wydrukowania ani zakupu biletu na miejscu.
Członkowie PSPD, którzy zakupili bilet ze zniżką muszą posiadać ze sobą ważną legitymację PSPD.
Pamiętajcie także, że na teren Festiwalu nie można wnosić własnego alkoholu ani i napojów. Nie będzie prowadzony depozyt. Będą natomiast wystawione dystrybutory z bezpłatną wodą pitną, którą będzie można wlewać do festiwalowego szkła. Możecie także zabrać swoje kubeczki lub puste butelki i nalewać wodę bezpośrednio do nich. Na terenie festiwalu będzie można zakupić soft drinki, będzie także dostępna bezpłatna degustacja piw bezalkoholowych 0,0% z serii Strefa Zero Grupy Żywiec.

Szkło festiwalowe i gadżety
W ramach biletu otrzymujecie specjalne i dedykowane szkło festiwalowe, o pojemności 100 ml, które wręczy Wam obsługa przy wejściu – za okazaniem biletu. Piwowarzy będą polewać próbki degustacyjne wyłącznie do szkła festiwalowego.
Szklanki będą także do kupienia w cenie 9 zł za sztukę i 45 zł za opakowanie 6 szt. Ponadto koszulki festiwalowe i PSPD, smycze, otwieracze, naklejki oraz inne gadżety piwowarskie będą dostępne do nabycia na stosiku festiwalowym, które znajduje się na samym początku hali, zaraz po wejściu po lewej stronie – stoisko F. Płatność możliwa tylko kartą.

Jak odnaleźć szukanego piwowara lub konkretne piwo?
Z pomocą przyjdzie Wam nasza nowa webowa aplikacja festiwalowa, która dostępna jest pod adresem: https://fpdfest.beer

Już teraz możecie przeglądać zarówno stoiska, mapę z ich rozmieszczeniem, jak i piwa, które zaserwują piwowarzy. Zarówno stanowiska, jak i piwo oznaczone są przyporządkowanymi numerami. Przy każdym piwie znajdziecie także informację o deklarowanym stylu, ekstrakcie początkowym i mocy alkoholu. W aplikacji dostępny jest także regulamin konkursu na najlepsze piwo i stoisko oraz program imprezy i wykładów.
Stoiska: https://fpdfest.beer/piwowarzy
Piwa: https://fpdfest.beer/piwa
Mapa festiwalowa: https://fpdfest.beer/page/mapa

Jak głosować na najlepsze piwo i stoisku Festiwalu?
Przy wejściu na teren Festiwalu otrzymacie także unikalny kod. Po wprowadzeniu kodu i zalogowaniu się, będziecie mogli za pomocą smartfona. Uwaga! Możliwość wprowadzenia kodu będzie udostępniona dopiero o godzinie 15:00. Prosimy go zachować po pobraniu szkła i nie zgubić  Za pomocą aplikacji można:
– ocenić degustowane piwo i będzie to można zrobić raz dla dowolnej liczby piw. Dzięki temu wspólnie wybierzemy najlepsze piwo festiwalu,
– oddać głos na najlepsze stoisko browaru domowego (tylko jeden głos na wybrane stoisko).

Kiedy zaczynamy?
Aby w pełni skorzystać z atrakcji wydarzenia, zalecamy punktualne przybycie:
– 12:00 rozpoczną się wykłady, warsztaty specjalistyczne, zostanie uruchomiona cześć targowa oraz strefa food trucków
– 15:00 zostanie otwarta część degustacyjna, a wykłady przeniosą się na scenę główną
– 21:30 zakończenie możliwości głosowania
– 22:00 uroczyste ogłoszenie wyników FPD 2019
– 23:00 zakończenie imprezy
Pełen program imprezy: https://fpdfest.beer/page/program
Wykłady: https://fpdfest.beer/page/wyklady

Część targowa: start 12:00
Stoiska wystawców, gdzie swoją ofertę zaprezentują sklepy, producenci i dystrybutorzy sprzętu i surowców dla piwowarów, będą umieszczone zaraz po wejściu do hali. Będą to stoiska od A do J. Lista także na mapie festiwalowej: https://fpdfest.beer/page/mapa
W części targowej będzie stanowisko Browar Zamkowy Cieszyn, na którym będzie można zdegustować piwo Mango Sour Ale Cieszyńskie. Jest to piwo uwarzone wg receptury Dominika Połcia, którego piwo Mango Generator wygrało pierwszą edycję Festiwalu Piwowarów Domowych w 2018 roku. Piwo na skalę dużego browaru przełożył Dominik Szczodry, a jego premiera miała miejsce na początku maja.

Sponsorem głównym Festiwalu Piwowarów Domowych 2019 jest Grupa Żywiec S.A., która od lat wspiera piwowarstwo domowe i rozwija tę pasję wśród swoich pracowników organizując Konkurs Piw Pracowniczych.

Sponsorami są: BrowamatorViking MaltPolishHopsThe Grainfather.
Patner: Fimple – zrób to po swojemu

W razie pytań piszcie do nas na fpd@pspd.org.pl,

Do zobaczenia! 

Organizatorzy
Zarząd PSPD

Dodaj komentarz