Aktywności MOT PSPD podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa

Szanowni.
 
Nie mogłem się zebrać, bo cały czas sprawy konkursowe w toku. Najwyższy czas podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko Mazowiecki Oddział PSPD podczas Warszawski Festiwal Piwa!
 
Mam nadzieję, że nikogo nie pominę. Gdyby tak się zdarzyło – wybaczcie! 🙂
 
Organizatorom WFP (Paweł, Artur) za możliwość promowania hobby jakim jest piwowarstwo domowo. Piwowarstwa, które rozpoczęło w Polsce Piwną rewolucję.
 
Sponsorom stoiska, czyli Marxam Brewing, Viking Malt oraz Fermentum Mobile.
 
Michał za zorganizowanie stoiska od A do Z. Rozkręcali, doradzali odwiedzającym i opiekowali się stoiskiem Łukasz, Tomasz, Michał, Marek, Jakub, Artur, Aleksander, Artur, Kamil, Janek, Michał, Artur, Jonatan, Jarek, Piotr.
 
Andrzej Mi i Przemek za wsparcie na festiwalowej scenie i Filip za wykład na temat drożdży FM.
 
Wasze zdrowie!
Mateusz Puślecki
prezes MOT PSPD

 

Info sprzed WFP:

Zapraszamy do udziału w aktywnościach Mazowiecki Oddział PSPD podczas jesiennego #7 Warszawski Festiwal Piwa na Stadionie Legia Warszawa.

Przez wszystkie 3 dni będziemy na naszym stoisku przy foodtrackach. Nie obędzie się bez warzenia i odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące piwowarstwa domowego, konkursów, sędziowania i PSPD. Będziemy także rozprowadzali nasze t-shirty i bluzy oddziałowe, kapsle i otwieracze:-)
Tu dzieli i rządzi Michał Grabowski, a wspierają Koledzy z MOTu 🙂

Będziecie mogli obejrzeć fałszywe dna produkcji Marxam Brewing, które idealnie wkomponują się w Wasze domowe warzelnie. Przede wszystkim ułatwi proces filtracji i przyspieszy czas warzenia piwa w domu.

Zapraszamy na wydarzenia specjalne – spotkania z naszymi gośćmi i nie tylko:

1. Akademia Drożdżowa Fermentum Mobile. W czwartek 21 września o 20:15 w sali warsztatowej na 1. piętrze.

Jesteś piwowarem domowym? Chciałbyś zacząć używać w swym browarze płynnych drożdży ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Wpadnij na wykład Akademii Drożdżowej Fermentum Mobile podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa w dniu XX września 2017. Przekonasz się ze stosowanie płynnych drożdży wcale nie jest tak trudne jak się wydaje. Dowiesz się m.in. jakie są zalety stosowania płynnych drożdży w piwowarstwie domowym oraz jak i po co robić starter drożdżowy. Na wydarzenie zapraszają Fermentum Mobile oraz Mazowiecki Oddział Terenowy PSPD.

2. W sobotę 23 września o 16:00 zapraszamy na scenę główną WFP na „Jak on to zakapslował?! PSPD na scenie #wfp7

Jak on to zakapslował?! – to chyba najczęstsza reakcja laików, gdy widzą butelkę domowego piwa. Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych w swoim scenicznym występie na #wfp7 da odpowiedź nie tylko na to pytanie, ale i na wiele innych związanych z warzeniem piwa. Przemek Iwanek iMateusz Puślecki podpowiedzą od czego zacząć, ile kosztuje sprzęt i surowce. Oczywiście zademonstrują także, jak powstaje piwo w mikroskali. Będzie pachnieć chmielem i słodem – to pewne.
Gościem specjalnym będzie Andrzej Miler, jeden z najbardziej utytułowanych piwowarów domowych w Polsce (m.in. Grand Champion PSPD 2012, Puchar PSPD 2017), współzałożyciel i piwowar Browar Rockmill. Będzie to zatem świetna okazja by wypytać go, jak wygrywać w konkursach oraz jak to jest przejść na zawodowstwo. 😉 http://warszawskifestiwalpiwa.pl/program

Do zobaczenia
Zarząd Mazowiecki Oddział PSPD

https://www.facebook.com/events/149202272240213

Dodaj komentarz