fbpx

Vivat Grand Champion 2021! Znamy wyniki Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych!

W sobotę 12 czerwca br. w trakcie Cieszyńskiego Święta Piwa Domowego ogłoszono wyniki Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2021, które odbyły się dwa tygodnie wcześniej w Browarze Zamkowym Cieszyn. Poniżej prezentujemy pełne wyniki finałów. Metryczki zostaną rozesłane do końca czerwca.

Mistrzostwo Polski Piwowarów Domowych – Grand Champion 2021:
Wee Heavy
Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki

Best Bitter
I. Michał i Tomasz Majchrzyk (43,6 pkt)
II. Andrzej Mrowczyk (37,4 pkt)
III. Piotr Andrzejczak (34,6 pkt)
IV. Grzegorz Suchan (33,8 pkt)
V. Mateusz Małż (26,6 pkt)
VI. Mateusz Koczwara (24,8 pkt)
VII. Mariusz Zaborowski (23,2 pkt)
VIII. Mariusz Bystryk (15,8 pkt)

Braggot
I. Łukasz Lewczuk (42,2 pkt)
II. Mariusz Zaborowski (38,6 pkt)
III. Nikodem Fajdek (35,6 pkt)
IV. Adam Dymarczyk (31,2 pkt)
V. Kamil Pasierbik i Joanna Wosiak (28 pkt)

Cream Ale
I. Jakub Kluz (39,4 pkt)
II. Tomasz Bieńkowski (38,8 pkt)
III. Rafał Szuplewski (37,8 pkt)
IV. Piotr Nowicki (34,6 pkt)
V. Mateusz Okrój (34,4 pkt)
VI. Ireneusz Misiak (30,8 pkt)

Czech Light Pale Lager
I. Adam Halwa (41,4 pkt)
II. Daniel Śledzikowski (38,6 pkt)
III. Daniel Duda (31,4 pkt)
IV. Michał Leszczuk (31,2 pkt)
V. Jarosław Reczek (27,2 pkt)

Fruit Milk Stout
I. Kamil Pasierbik i Joanna Wosiak (43,2 pkt)
II. Adrian Gardian (41,4 pkt)
III. Andrzej i Magdalena Poturalscy (33,8 pkt)
IV. Nikodem Fajdek (31 pkt)
V. Filip i Alessia Łozińscy (30,8 pkt)
VI. Krzysztof Krawczyk (30,6 pkt)
VI. Marcin Kamiński (27,8 pkt)
VII. Fabian Wojciech (24,6 pkt)

Gotlandsdricke
nie przeprowadzono rundy finałowej – brak zakwalifikowanych piw

Koelsch
I. Karol Juros (36,2 pkt)
II. nie przyznano
III. nie przyznano

Lichtenhainer
I. Mateusz Okrój (40,6 pkt)
II. Dawid Pietkiewicz i Kacper Anklewicz (38,6 pkt)
III. Andrzej Wójciak (35,2 pkt)
IV. Jakub Czyżewski (34,6 pkt)
V. Michał Cieślik (31,2 pkt)
VI. Witold Borczyk (29,4 pkt)

Niskoalkoholowy Dry Stout (≤2% alk.)
I. Adam Szmyd (43,8 pkt)
II. Kacper Myśliński (35 pkt)
III. Marcin Wojdat (34,6 pkt)
IV. Michał Jarosiński (30 pkt)

Porter Bałtycki Barrel Aged
I. Adrian Sikora (40 pkt)
II. Michał Pomianowski (38,6 pkt)
III. Piotr Przymusiak (35 pkt)
IV. Mateusz Haberka (34,6 pkt)
V. Maciej Maciejewski (33,6 pkt)
VI. Piotr Wysota (32 pkt)
VII. Rafał Szuplewski (27 pkt)

Rauchdoppelbock
I. Michał Tomaszek (42,5 pkt)
II. Michał Matysiak (41 pkt)
III. Mateusz Haberka (40,75 pkt)
IV. Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki (35,75 pkt)
V. Piotr Przybył (33,75 pkt)
VI. Andrzej Czajkowski (30 pkt)

Straight Lambic
I. Jerzy Nowicki (43,4 pkt)
II. Grzegorz Marć (40,6 pkt)
III. nie przyznano

West Coast IPA
I. Paweł Wróbel (39,6 pkt)
II. Paweł Kowalewski (38 pkt)
III. Wojciech Dragan (34,6 pkt)
IV. Szymon Sobieszczyk (34,2 pkt)
V. Karol Juros (31,6 pkt)
VI. Miłosz Siewniak (30,2 pkt)
VII. Jarosław Reczek (25,6 pkt)

Wee Heavy
I. Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki (44,8 pkt)
II. Mariusz Bystryk (41,4 pkt)
III. Marcin Chołaściński (35,2 pkt)
IV. Waldemar Wach (34,2 pkt)
V. Rafał Cecotka (32,4 pkt)

Weissbier
I. Ireneusz Misiak (39,6 pkt)
II. Jacek Stachowski (39,4 pkt)
III. Michał Kocielnik (37,4 pkt)
IV. Dariusz Lampa (35 pkt)
V. Maciej Żyhałko (33,2 pkt)
VI. Jakub Rotkegel (31,6 pkt)

White IPA
I. Mateusz Okrój (39,25 pkt)*
II. Mariusz Bystryk (39,25 pkt)
III. Karol Juros (38,5 pkt)
IV. Tomasz Szczukiewicz i Mateusz Nikodem (38 pkt)
V. Bartosz Ciura (35 pkt)
VI. Jakub Staroń (34,75 pkt)
VII. Paweł Wróbel (33,25 pkt)
VIII. Rafał Szuplewski (29,75 pkt)
IX. Fernando Coppi (25,25 pkt)

Nagrody frekwencyjne za największą liczbę kategorii piw skutecznie dostarczonych na konkurs
I. Kamil Pasierbik (16)
II. ex aequo: Mariusz Bystryk i Mateusz Okrój (12)

* przewaga w tzw. małych punktach u sędziów kategorii

 

Dodaj komentarz