fbpx

Komunikat ws. Festiwalu Piwowarów Domowych 2021

Drodzy Piwowarzy Domowi, Fani i Sympatycy,

Z uwagi na niepewność nadchodzących miesięcy pod kątem pandemii COVID-19, obostrzeń w życiu publicznym i możliwości odbywania się eventów, realizacja Festiwalu w takiej skali, jaką wszyscy znamy, byłaby praktycznie niemożliwa. W ostatnich tygodniach szczegółowo analizowaliśmy wiele ofert, budżetów i scenariuszy alternatywnych. W dużym skrócie – impreza stanęła przed ogromnym ryzykiem organizacyjnym, zdrowotnym i finansowym. Skala złożoności tak dużej imprezy w bezpiecznym otwartym plenerze, wystawienie dodatkowej infrastruktury i zapewnienie podobnego poziomu jakości dla uczestników i wystawców mocno przewyższają planowany budżet imprezy. Mogłoby się to odbić wyraźnie także na cenie biletów, czego chcielibyśmy uniknąć. Zważywszy na te wszystkie czynniki zdecydowaliśmy, że III Festiwal Piwowarów Domowych w dniu 12 czerwca br. w Warszawie nie odbędzie się.

Nie chcemy jednak zupełnie zapominać o tradycji, jaką zdążył się stać FPD i integracja środowiska piwowarów domowych z całego kraju. Dlatego przygotowujemy koncepcję mniejszego, bardziej kameralnego wydarzenia, które tego samego dnia zrealizujemy w innej konwencji. Razem z Browarem Zamkowym w Cieszynie planujemy zorganizować Zlot Piwowarów Domowych. Jesteśmy na finalnym etapie potwierdzania planu imprezy i już niedługo będziemy gotowi przestawić Wam więcej informacji. Jaki jest ogólny pomysł na imprezę? Zlot w takim starym stylu – na luzie, pod chmurką, w miejscu, gdzie będziemy mogli powymieniać się swoimi piwami domowymi, podegustować, pobawić i posłuchać swoich doświadczeń. Mamy nadzieję, że taka forma imprezy zastąpi Wam Festiwal Piwowarów Domowych, a do pełnego formatu wrócimy już za rok. Nie zapominamy o Festiwalu i pracujemy nad jego nową, przyszłoroczną datą!

Decyzję, którą Wam prezentujemy, podjęliśmy po długim namyśle w miniony weekend na Walnym Zebraniu Członków PSPD – jednomyślnie przez ustępujący i nowo wybrany Zarząd oraz przy aprobacie delegatów. Dziękujemy za zrozumienie. Do zobaczenia wkrótce!

W imieniu Stowarzyszenia:

Artur Kamiński, Prezes Zarządu 2018-2021

Magdalena Bergmann, Prezeska Zarządu 2021-2024

Dodaj komentarz