fbpx

Zmiana terminu Festiwalu Piwowarów Domowych 2020

Komunikat dot. zmiany terminu Festiwalu Piwowarów Domowych 2020

 

Szanowni.

 

Chcielibyśmy Wam przekazać kilka informacji związanych z trzecią edycją Festiwalu Piwowarów Domowych w 2020 roku. W trosce o zdrowie Was, naszych gości, piwowarów wystawców i nas organizatorów zdecydowaliśmy się przełożyć wydarzenie o 12 miesięcy, czyli na 12 czerwca 2021 roku.

 

Jak pokazały ostatnie 2 tygodnie przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Ciekawych w cudzysłowie, bo sytuacja związana z pandemią koronawirusa paraliżuje i jednocześnie elektryzuje cały świat. Jak wiecie wiele tegorocznych wydarzeń zaplanowanych na marzec, kwiecień czy nawet maj w Polsce zostało odwołanych lub przełożonych na bliżej nieokreślony czas. Także piwnych festiwali. 

 

Długo debatowaliśmy nad tym, co z #fpd2020? Jeden ze scenariuszy zakładał także przeniesienie imprezy na jesień tego roku. Sytuacja z rozwojem pandemii jest bardzo dynamiczna i każdy dzień przynosi nowe niepokojące informacje. Niestety nie mamy żadnej gwarancji, że do czerwca b.r. sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zmieni się w dobrym kierunku. Mamy też wiele ryzyk związanych z potencjalnym nawrotem zachorowań na koronawirusa jesienią – w szczycie dotychczasowych przeziębień i zachorowań np. na grypę.

 

Chcielibyśmy zgodnie z naszym statutem promować po raz kolejny piwowarstwo domowe poprzez Festiwal. Jednak nie możemy, jako stowarzyszenie pozwolić sobie na podjęcie dużego ryzyka finansowego, nie wspominając o bezpieczeństwie gości i wystawców.

 

Mamy nadzieję, że zrozumiecie naszą decyzję i zobaczymy się ponownie 12 czerwca 2021 roku w warszawskim EXPO XXI. 

Jednocześnie informujemy piwowarów zakwalifikowanych jako wystawcy, iż ich kwalifikacja będzie utrzymana. Kwestię Waszej ostatecznej decyzji o starcie w 2021 roku poruszymy pod koniec 2020 roku.

 

Z piwnym pozdrowieniem i życzeniami zdrowia

Zarząd PSPD

 

Dodaj komentarz