fbpx

IX Warszawski KPD 2019 im. Wojciecha Trześniowskiego

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w dziewiątej edycji Warszawskiego Konkursu Piw Domowych, który jest drugim co do wielkości, profesjonalnym konkursem piw domowych w Polsce. Chcemy, aby łączył on nowe, ciekawe kategorie z tymi tradycyjnymi. Tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Naszym celem jest także jak największe otwarcie się na piwowarów. Dlatego od edycji 2017 wprowadziliśmy nowe metryczki eliminacyjne „z suwakami”, dzięki którym autor otrzymuje podstawowe informacje, jak jego piwo prezentowało się w kontekście opisu stylu. Wcześniejsze metryczki informowały jedynie o tym, dlaczego piwo odpadło w eliminacjach (błędy lub niestylowość).

Dodatkowo część stylów konkursowych została wybrana wraz z piwowarami w otwartej ankiecie i późniejszych głosowaniach.

Życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału w naszym konkursie, który odbędzie się we wrześniu lub październiku 2019 roku!

Konkurs jest poświęcony pamięci naszego tragicznie zmarłego Kolegi Wojtka Trześniowskiego. Dla niego poświęcona jest jedna z kategorii Belgian Dubbel. W ten sposób chcielibyśmy uhonorować osobę Wojtka, jak i jego wkład w rozwój piwowarstwa domowego.

Kategorie konkursowe:
– Brett English Barleywine,
– Sour Imperial IPA,
– Belgian Dubbel,
– Fruit Gose,
– Lager Wiedeński,
– Smoked Stout,
– Session IPA,
– American Porter.

Wszystkie opisy stylów są dostępne:
– do pobrania z dysku google 
– w pliku PDF

System zgłoszeniowy: https://wkpd.pspd.org.pl/

Termin konkursu: 18-20.10.2019

Rejestracja zgłoszeń: 1.09-11.10.2019

Recepcja piw: 30.09-11.10.2019

Regulamin WKPD 2019 jest dostępny TUTAJ.

Nagrodami dla zdobywcy Grand Prix jest warzenie piwa wg domowej receptury przez Browar Pinta oraz 3000 zł!

Uwarzenie piwa według własnego pomysłu nie jest trudne, dzięki czemu nawet początkujący piwowar domowy może się cieszyć owocami swojej pracy. Jednak uwarzenie piwa wyjątkowego, spełniającego rygor stylu, może być wyzwaniem nawet dla doświadczonego rzemieślnika. To właśnie konkursy piw domowych pozwalają podjąć wyzwanie w walce o tytuł najlepszego piwowara a także dowiedzieć się, jakie ewentualne błędy piwowar domowy mógł popełnić podczas warzenia.

Poziom i jakość konkursu nie mierzy się jedynie ilością nadesłanych piw, lecz przede wszystkim doświadczeniem sędziów firmujących obiektywną ocenę własnym nazwiskiem. Nie bez znaczenia są również wysiłki organizatora, aby zapewnić warunki niezbędne do sędziowania. Przygotowując Warszawski Konkurs Piw Domowych opieramy się na, uznanych już w Polsce, Zasadach Dobrej Praktyki dla Konkursów Piw Domowych określonych przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. W naszym konkursie sędziują jedni z najlepszych, certyfikowanych sędziów piwnych.
zapraszamy do uczestnictwa!

w im. zarządu Mazowieckiego OT

Mateusz Puślecki
szef jury WKPD 2019
wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

mateusz.puslecki@pspd.org.pl

Dodaj komentarz