fbpx

Oficjalne wyniki Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2019

Cześć. Prezentujemy oficjalnie pełne wyniki Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2019.

 

American Barleywine (w finale 4 piwa z 34):

1.       Rafał Szuplewski, 38,75 pkt.

2.       Mateusz Blachura i Arkadiusz Czekajski, 31,25 pkt.

3.       Rafał Krzywicki, 30 pkt.

4.       Piotr Przymusiak, 27,5 pkt.

 

American Wheat (70 ocenionych, w finale 11):

1.       Ireneusz Misiak, 41,75 pkt.

2.       Rafał Cecotka, 37 pkt.

3.       Łukasz Wasilewski, 35,75 pkt.

4.       Daniel Duda, 35,25 pkt.

5.       Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki, 33,75 pkt. (wyżej u sędziów)

6.       Kamil Pasierbik, 33,75 pkt.

7.       Artur Lesiak i Iwona Gruszka, 33,5 pkt.

8.       Tomasz Maciąg, 33 pkt.

9.       Jakub Kochmański, 30,5 pkt.

10.     Marcin Przybylski, 28,5 pkt.

11.     Aleksander Kowalczyk, 27,25 pkt.

 

Bawarskie Ciemne (w finale 10 piw z 28):

1.       Bartosz Barczyk, 41,25 pkt.

2.       Mariusz Jachimowski, 40 pkt.

3.       Łukasz Tymoszuk, 37,25 pkt.

4.       Jakub Kochmański, 36,25 pkt. (remis u sędziów, decyzją szefa jury)

5.       Ireneusz Misiak, 36,25 pkt.

6.       Artur Wojnarowski i Bartosz Stopa, 36 pkt. (remis u sędziów, decyzją szefa jury)

7.       Katarzyna Walasek i Maciej Czopek, 36 pkt.

8.       Jacek Stachowski, 35,25 pkt. (wyżej u sędziów)

9.       Jarosław Reczek, 35,25 pkt. (wyżej u sędziów)

10.     Krzysztof Zach, 35,25 pkt.

 

Belgian Dark Strong Ale (w finale 9 piw z 42):

1.       Piotr Kaleńczuk, 44,33 pkt.

2.       František Sýkora, 43,33 pkt.

3.       Ireneusz Misiak, 42,33 pkt.

4.       Bartosz Nagiewicz, 37 pkt.

5.       Wojciech Nowak, 36,33 pkt.

6.       Michał Wiśniewski, 35,33 pkt. (wyżej u sędziów)

7.       Szymon Kierszniowski, 35,33 pkt.

8.       Artur Milczarczyk, 35,33 pkt.

9.       Paweł Kowalewski, 34,67 pkt.

 

Brett IPA (23 ocenionych, w finale 4):

1.       Szymon Kamiński, 43,25 pkt.

2.       Maciej  Palusiński i Joanna Mitek, 41,5 pkt.

3.       Mariusz Bystryk, 35,25 pkt.

4.       Adam Halwa, 26,5 pkt.

 

Brut IPA (w finale 5 piw z 32):

1.       Daniel Duda, 44,75 pkt.

2.       Artur Milczarczyk, 31,75 pkt. (remis u sędziów, decyzją szefa jury)

3.       Daniel Śledzikowski, 31,75 pkt.

4.       Grzegorz Adamczyk, 31 pkt.

5.       Grzegorz Zemla, 30,25 pkt.

 

Coffee Pale Ale (47 ocenionych, w finale 8):

1.       Jakub Kawa, 40 pkt.

2.       Julian Ćwirko, 35,5 pkt.

3.       Ireneusz Misiak, 32,75 pkt.

4.       Jakub Kosiński, 27,5 pkt.

5.       Kamil Morawski, 24,25 pkt. (remis u sędziów, decyzją szefa jury)

6.       Jakub Kochmański, 24,25 pkt.

7.       Mikołaj Pieczyński, 23 pkt.

8.       Piotr Wysota, 19 pkt.

 

Doppelbock (1 piwo w finale z 17):

1.       Mateusz Haberka, 44 pkt.

 

Grodziskie (w finale 9 piw z 36):

1.       Piotr Wróblewski, 37 pkt.

2.       Paweł Twardak, 36,5 pkt.

3.       Piotr Mazurek, 35 pkt.

4.       Andrzej Pruski, 34,5 pkt.

5.       Karol Okoń, 30,25 pkt.

6.       Bartosz Barczyk, 29 pkt.

7.       Marek Kawecki, 26,75 pkt.

8.       Artur Kaczmarczyk, 25,75 pkt.

9.       Ireneusz Misiak, 23,5 pkt.

 

Jasne Pełne (Svetly Lezak) (w finale 8 piw z 43):

1.       Małgorzata i Artur Szudrowiczowie, 35 pkt.

2.       Mariusz Bystryk, 34,25 pkt.

3.       Janusz Oleksiuk, 33,25 pkt.

4.       Jacek Stachowski, 32,75 pkt.

5.       Bartosz Barczyk, 31,75 pkt. (wyżej u sędziów)

6.       Adam Halwa, 31,75 pkt. (wyżej u sędziów)

7.       Szymon Pioterek i Mateusz Dworniczek, 31,75 pkt.

8.       Kornel Janiak, 29,75 pkt

 

Kellerbier

1.       Mariusz Bystryk, 34,25 pkt.

 

Owocowy Berliner Weisse (w finale 9 piw z 49):

1.       Dawid Pietkiewicz i Kacper Anklewicz, 44,67 pkt.

2.       Mateusz Sipa, 44 pkt.

3.       Mikołaj Pieczyński, 43 pkt. (wyżej u sędziów)

4.       Artur Pasieczny, 43 pkt.

5.       Mariusz Nowicki, 41,67 pkt.

6.       František Sýkora, 41,33 pkt.

7.       Szymon Kamiński, 41 pkt.

8.       Jakub Kawa, 39 pkt.

9.       Michał Tomaszek, 36,33 pkt.

 

Roggenbier (w finale 2 piwa z 26):

1.       Albert Zajdel, 40,25 pkt.

2.       Maciej Furmanek, 38,75 pkt.

 

Russian Imperial Stout (w finale 5 piw z 65):

1.       Marek Górski i Mateusz Bilski, 44,25 pkt.

2.       Dorota i Jarosław Przybyłko, 38 pkt.

3.       Dominik Połeć, 37,75 pkt.

4.       Maciej  Chudy, 34,5 pkt.

5.       Grzegorz Zwodziński, 31 pkt.

 

Saison (52 ocenionych, w finale 7):

1.       Michał  Stanisławowski, 40,75 pkt.

2.       Mariusz Jachimowski, 39,5 pkt.

3.       Daniel   Śledzikowski, 39 pkt.

4.       Michał  Kordek, 35,25 pkt.

5.       Piotr Bartycha, 33 pkt.

6.       Andrzej Wójciak, 28,5 pkt.

7.       Piotr Mazurek, 23,5 pkt.

 

Wędzony Foreign Extra Stout (w finale 5 piw z 52):

1.       Szymon Sobieszczyk, 41 pkt.

2.       Karol Okoń, 37,79 pkt.

3.       Łukasz Wasilewski, 36,25 pkt.

4.       Mariusz Zaborowski, 35,25 pkt.

5.       Damian Kibiłko, 32,25 pkt.

 

Grand Championem 2019 zostało piwo „Le Splendide Isolement” w stylu Belgian Dark Strong Ale (Quadrupel) autorstwa Piotra Kaleńczuka z Gdyni – Mistrza Polski Piwowarów Domowych 2019!

 

Serdecznie gratulujemy! Piotr wygrał 5000 zł + warzenie piwa w Browarze Zamkowym Cieszyn oraz wycieczkę do Bambergu sponsorowaną przez Browamator.

 

Metryczki finałowe zbiorcze będą w udostępnione w systemie konkursowym do 30 czerwca. Przekażemy Wam tę informację.

 

W sumie zgłoszono 671 piw, z czego oceniono 625. Piwa oceniało przez 3 dni 34 sędziów, a przy recepcji i organizacji konkursu pracowało kilkanaście osób z Cieszyna i Warszawy.

 

Dziękuję Wszystkim piwowarom za zgłoszenie piw oraz osobom pracującym przy konkursie za pomoc i zaangażowanie :)

 

Mateusz Puślecki

szef jury

Dodaj komentarz