fbpx

Aktualizacja regulaminu Pucharu PSPD w sezonie 2019/2020 i lista konkursów

Aktualizacja regulaminu Pucharu PSPD w sezonie 2019/2020 i lista konkursów
 
Zarząd PSPD wprowadza na wniosek Komisji Sędziowskiej zmiany dotyczące wymagań, jakie muszą lub powinny spełnić konkursy w zbliżającym się nowym sezonie, który rozpoczyna się 3 czerwca. Także od tego dnia zaczyna obowiązywać zaktualizowany regulamin.
 
Zmiany nie są duże, jeśli chodzi o wymagania dot. rang konkursów. Najważniejsza zmiana, jaka została wprowadzona na wniosek zarządu jest obowiązkowa dla wszystkich konkursów, które organizuje PSPD, jako Oddział Terenowy lub Centrala, i dotyczy dostosowania obsługi i przeprowadzenia konkursu zgodnie z rozporządzeniem RODO. Niestety nie ma ulgi nawet dla stowarzyszeń i też musimy się stosować do przepisów prawa, bo inaczej grożą nam wysokie kary. Zmiany:
  1. dodany w §5 Rangi i ewaluacja konkursów punkt 3. o brzmieniu: „Każdy Organizator konkursu, bez względu na jego rangę i podmiot organizujący, zobowiązany jest do przestrzega przepisów Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Wiąże się to ze stosowaniem w regulaminie Konkursu oraz przy rejestracji Browarów Domowych, stewardów i sędziów, biorących udział w Konkursie odpowiednich zapisów dotyczących: – informacji i danych podmiotu administrującego dane, – celów i sposobu przetwarzania danych, – rodzaju przetwarzanych danych, – możliwości wglądu uczestnika do danych, ich edycji i sposobach usunięcia, – kontakt do administratora danych.
Jednocześnie w systemie rejestracyjnym Organizator zobowiązany jest do umieszczenia przycisku „check-box” do potwierdzenia przez uczestnika zgody na dobrowolne pozostawienie danych i zgodny na przetwarzanie danych przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych lub inny podmiot. Potwierdzenie zgody powinno być zastosowane w formule przynajmniej Single Opt-In w widoku rejestracji. Właściwy kontakt konsultacyjny w sprawie tego punktu to puchar@pspd.org.pl.”
Komentarz: jeśli chodzi o benchmark polecam przejrzenie jak wygląda regulamin MPPD 2019, pkt 28. https://goo.gl/6G7ATc dodatkowo w systemie rejestracji, który większość z konkursów już stosuje, użytkownik w momencie podawania danych musi mieć konieczność potwierdzenia zapoznania się z regulaminem w postaci check boxa. Jeśli potrzebujecie odpowiednio dostosować swój system pomocą służy Michał Grabowski michal.grabowski@pspd.org.pl
 
2) §5 Rangi i ewaluacja konkursów punkt 4 podpunkt k: „przynajmniej połowa składu każdej komisji to sędziowie certyfikowani PSPD lub honorowi członkowie PSPD,”
 
3) §5 Rangi i ewaluacja konkursów punkt 4 podpunkt l: „sędziowie nie byli członkami więcej niż dwóch komisji w ciągu jednego dnia,” 4) §5 Rangi i ewaluacja konkursów punkt 5 podpunkt d: „wszyscy sędziowie są certyfikowanymi sędziami PSPD, honorowymi członkami PSPD lub doświadczonymi sędziami zagranicznymi (ich udział musi być zgłoszony przed konkursem i zatwierdzony przez Komisję na puchar@pspd.org.pl).”
 
Regulamin: https://pspd.org.pl/wp-content/uploads/Puchar-PSPD-nowy-regulamin.pdf Jeśli macie pytania proszę o kontakt mailowy.
Jednocześnie publikujemy listę konkursów zgłoszonych i zaakceptowanych w Pucharze PSPD 2019/2020 (od 3 czerwca do 31 grudnia 2019). Rangi konkursów zostaną podane niebawem:
XIV KPD we Wrocławiu – 7-8 czerwca 2019
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– Pils bohemski
– West Coast IPA
– Belgian blond
 
Grodziski KPD 2019 – 21-22 czerwca 2019 w Grodzisku Wielkopolskim
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– Piwo Grodziskie
 
VI Międzynarodowy Konkurs Piw Domowych w Chorzowie – 20-21 lipca 2019
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– Koźlak
– Lager wiedeński
– Altbier
– Blond
– Porter angielski
– Pils amerykański
 
VII Warmiński KPD – 2-3 sierpnia 2019 w Olsztynie
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– Rosanke
– Polskie Pszeniczne
– APA z herbatą
– Niskoalkoholowe APA do 2% alk.
 
VIII Międzynarodowy Cieszyński KPD – 30-31 sierpnia 2019 r.
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– Porter Bałtycki
– Czeski Pilsner
 
IX Warszawski KPD – przełom września i października 2019
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– Brett English Barleywine
– Belgian Dubbel
– Fruit Gose
– Lager Wiedeński
– Sour Imperial IPA
– Smoked Stout
– Session IPA
– American Porter
 
V Flisacki KPD w Toruniu – druga połowa października 2019
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– Albae Cerevisiae,
– Belgian Dubbel,
– Ciemne Grodziskie
 
XI Poznański KPD – październik/listopad 2019 (2 tygodnie przez Poznańskimi Targami Piwnymi)
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– White IPA
– Fruit Weizen (kategoria zakwalifikowana warunkowo)
 
XIII Pomorski KPD – 15-16 lub 22-23 listopada 2019
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– Porter Bałtycki
– Saison
 
Mikołajkowy KPD w Krakowie – prawdopodobnie 6-8 grudnia 2019
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– English Barley wine
– Wild Belgian Dark Strong Ale
– American Stout
 
III Gwiazdkowy KPD do Pucharu PSPD – grudzień 2019
Zaakceptowane kategorie w Pucharze:
– Smoked RIS (Wędzony RIS)
– SMaSH Polish Ale

Dodaj komentarz