fbpx

9 lat istnienia PSPD! :)

Kochani! Dziś, 30 stycznia, przypadają nasze 9. urodziny! 🍻❤️🍻❤️🍻❤️🍻❤️🍻❤️🍻❤️🍻❤️🍻❤️🍻

📚 Z kart historii 📚
„30 stycznia 2010 r. w Browarze Zamkowym w Cieszynie spotkało się 24 pasjonatów domowego warzenia piwa, by powołać do życia Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Formalnie PSPD zaistniało 3 sierpnia, kiedy Sąd Rejonowy w Bielsku Białej wpisał PSPD pod numerem 0000362180 do Krajowego Rejestru Sądowego. Kiedy powstawało Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych wiele osób sceptycznie kręciło głową i pytało: po co zakładać stowarzyszenie, skoro piwo warzyć w domu można i bez niego. Polskie prawodawstwo daje nam rzeczywiście doskonałe warunki do rozpoczęcia przygody z warzeniem piwa. Każdy bez nawet najmniejszych formalności biurokratycznych może stworzyć swoje własne piwo w domu. Jednak ostatnie lata pokazały jak bardzo zmieniła się atmosfera wokół piwa domowego i w ogóle piwa w Polsce. I jak ważną rolę odgrywa Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.”

Jak pokazała historia – idea Członków Założycieli jest nadal aktualna, a piwowarstwo domowe w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie! Chwała wszystkim piwowarom za to i za Wasze zaangażowanie 🍺🍺🍺

Z tej okazji przygotowaliśmy galerię zdjęć z różnych symbolicznych momentów naszego Stowarzyszenia. Czy zrobi się sentymentalnie? 

Foto. Leszek Stachowski, Krzysztof Lechowski, Birofilia.org,

https://www.facebook.com/pg/PolskieStowarzyszeniePiwowarowDomowych/photos/?tab=album&album_id=2033382026727386

Dodaj komentarz