Pełne wyniki I MPPD i punkty do Pucharu PSPD 2017/18

Cześć.

Poniżej prezentuję szczegółowe wyniki dotyczące I MPPD 2018 wraz z podziałem na szerokie kategorie i punktu do Pucharu PSPD 2017/18 zgodnie z regulaminem konkursu MPPD https://pspd.org.pl/wp-content/uploads/1-Regulamin-I-Mistrzostw-Polski-Piwowarów-Domowych-2018.pdf oraz regulaminem pucharu PSPD https://pspd.org.pl/wp-content/uploads/regulamin-pucharu-pspd.pdf

Legenda

Punkty otrzymują piwowarzy, którzy zajęli w dużych kategoriach miejsca 1-6. Przy remisie dwóch piw decyduje suma miejsc, jaką konkretne piwo otrzymało od poszczególnych sędziów w stylu. Piwo, które otrzymało mniejszą sumę uzyskuje wyższe miejsce w kategorii.

Przydział punktów:

1.       Miejsce = 6 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

2.       Miejsce = 5 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

3.       Miejsce = 4 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

4.       Miejsce = 3 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

5.       Miejsce = 2 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

6.       Miejsce = 1 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

Poniżej wyniki w dużych kategoriach oraz ilość ocenianych piw. Poniżej wszyscy finaliści wraz z przyporządkowanymi miejscami, które zajęli + punkty za piwo + styl + punkty do Pucharu PSPD 2017/18.

 

Lagery – 53 piwa oceniane

1.    Bartosz Barczyk – 44,5 pkt (Czech Pale Lager) / 9,18 pkt

2.    Krzysztof Zach – 44,25 pkt (Dunkels Bock) / 7,65 pkt

3.    Ireneusz Misiak – 41,75 pkt (Marzen) / 6,12 pkt

4.    Bogumił Sagan – 40,75 pkt (Czech Pale Lager) / 4,59 pkt

5.    Mariusz Jachimowski – 38,75 pkt (Czech Pale Lager) / 3,06 pkt

6.    Robert Pawlik – 37,75 pkt (Marzen) / 1,53 pkt

7.    Rafał Krzywicki – 37,25 pkt (Czech Pale Lager)

8.    Marek Kawecki – 34 pkt (German Pils)

9.    Michał Stanisławowski – 28,75 pkt (German Pils)

 

Lekkie ALE – 66 piw ocenianych

1.    Janusz Švach – 43,25 pkt (Dark Mild) / 9,96 pkt

2.    Ireneusz Misiak – 42 pkt (Dark Mild) / 8,3 pkt

3.    Piotr Przymusiak – 36,5 pkt (Irish Red Ale) / 6,64 pkt

4.    Maciej Ciszewski – 32 pkt (Trappist Single) / 4,98 pkt

5.    Wojciech Nowak – 30,75 pkt (Trappist Single) / 3,32 pkt

6.    Grzegorz Suchan – 29 pkt (Irish Red Ale) – decydują miejsca u sędziów / 1,66 pkt

7.    Jarosław Reczek – 29 pkt (Scottish Heavy) – decydują miejsca u sędziów

8.    Krzysztof Zach – 28,25 pkt (Irish Red Ale)

9.    Jacek Stachowski – 27,25 pkt (Trappist Single)

 

Specjalne IPA – 66 piw ocenianych

1.    Artur Kaleta – 43 pkt (West Coast IPA) / 9,96 pkt

2.    Daniel Górecki – 42,25 pkt (White IPA) / 8,3 pkt

3.    Grzegorz Zemla – 42 pkt (Rye IPA) / 6,64 pkt

4.    Piotr Mazurek – 40,75 pkt (Rye IPA) – w miejscach u sędziów remis, decyzją szefa jury / 4,98 pkt

5.    Marcin Zgłobica – 40,75 pkt (West Coast IPA) – w miejscach u sędziów remis, decyzją szefa jury / 3,32 pkt

6.    Maciej Chudy – 40,25 pkt (White IPA) / 1,66 pkt

7.    Rafał Krzywicki – 38,5 pkt (White IPA)

8.    Krzysztof Zach – 29 pkt (Rye IPA)

 

Mocne ALE – 50 piw ocenianych

1.    Adam Necel – 47,25 pkt (Wheatwine) / 9 pkt

2.    Maciej Osiński – 44,25 pkt (Wee Heavy) / 7,5 pkt

3.    Marcin Smoderek – 39,75 pkt (Wee Heavy) / 6 pkt

4.    Artur Milczarczyk – 38,25 pkt (American Strong Ale) / 4,5 pkt

5.    Jacek Stachowski – 30 pkt (American Strong Ale) / 3 pkt

6.    Paweł Kowalewski – 29 pkt (American Strong Ale) / 1,5 pkt

7.    Rafał Zwoliński – 19,75 pkt (American Strong Ale)

 

Piwa Ciemne – 65 piw ocenianych

1.    Szymon Kamiński – 44,25 pkt (American Porter) / 9,9 pkt

2.    Krzysztof Zach – 43 pkt (Schwarzbier) / 8,25 pkt

3.    Marcel Chrapkowski i Marlena Prucnal – 41,25 pkt (Irish Stout) / 6,6 pkt

4.    Kamil Pasierbik i Karolina Kuna – 39,5 pkt (Irish Stout) / 4,95 pkt

5.    Mateusz Smozik – 38 pkt (Irish Stout) / 3,3 pkt

6.    Marek Kawecki – 37,75 pkt (Dunkels Weissbier) / 1,65 pkt

7.    Szymon Okrzesik – 37,5 pkt (American Porter)

7.    Łukasz Kantor – 37,5 pkt (Schwarzbier)

9.    Damian Wadas – 35,75 pkt (Dunkels Weissbier)

10.    Dariusz Dul – 35,5 pkt (Schwarzbier)

11.    Rafał Mortka – 34,25 pkt (Dunkels Weissbier)

12.    Ireneusz Misiak – 33 pkt (American Porter)

13.    Bartosz Urbaniak – 30,25 (Irish Stout)

14.    Maciej Sartys – 27,75 (Irish Stout)

 

Piwo pszeniczne i owocowe – 54 piwa oceniane

1.    Mariusz Jachimowski – 42,5 pkt (Witbier) / 9,24 pkt

2.    Tomasz Żelezik i Radosław Mieszkowski – 42,25 pkt (Biere de Garde) / 7,7 pkt

3.    Bartosz Urbaniak – 41,75 pkt (Fruit Irish Stout) / 6,16 pkt

4.    Rafał Zwoliński – 38,00 pkt (Fruit Irish Stout) / 4,62 pkt

5.    Jacek Błędowski – 37,5 pkt (Fruit Irish Stout) / 3,08 pkt

6.    Grzegorz Adamczyk – 36,25 pkt (Fruit Irish Stout) / 1,54 pkt

7.    Piotr Czarny – 34,25 pkt (Witbier)

8.    Tomasz Figzal – 28,75 pkt (Witbier)

 

Piwa kwaśne – 35 ocenianych piw

1.    Tomasz Rapiej – 45,5 pkt (Brett Beer) / 8,1 pkt

2.    Jacek Stachowski – 42,75 pkt (Lichtenhainer) / 6,75 pkt

3.    Michał Matysiak – 39,25 pkt (Lichtenhainer) / 5,4 pkt

4.    Ireneusz Misiak – 38 pkt (Oud Bruin) – w miejscach u sędziów remis, decyzją szefa jury / 4,05 pkt

5.    Krzysztof Czechanowski – 38 pkt (Brett Beer) – w miejscach u sędziów remis, decyzją szefa jury / 2,7 pkt

6.    Janusz Švach – 37,5 pkt (Brett Beer) / 1,35 pkt

7.    Piotr Machowicz – 36,25 pkt (Brett Beer)

8.    Łukasz Komorowski – 32 pkt (Lichtenhainer)

9.    Bartosz Markowski – 28 pkt (Brett Beer)

10.    Kamil Świercz – 26,5 pkt (Brett Beer)

 

Suma punktów do Pucharu PSPD 2017/18 wg Piwowarów:

Ireneusz Misiak – 18,47 pkt

Krzysztof Zach – 15,9 pkt

Mariusz Jachimowski – 12,3 pkt

Janusz Švach – 11,31 pkt

Artur Kaleta – 9,96 pkt

Szymon Kamiński – 9,9 pkt

Jacek Stachowski – 9,75 pkt

Bartosz Barczyk – 9,18 pkt

Adam Necel – 9 pkt

Daniel Górecki – 8,3 pkt

Tomasz Rapiej – 8,1 pkt

Tomasz Żelezik i Radosław Mieszkowski – 7,7 pkt

Maciej Osiński – 7,5 pkt

Piotr Przymusiak – 6,64 pkt

Grzegorz Zemla – 6,64 pkt

Marcel Chrapkowski i Marlena Prucnal – 6,6 pkt

Bartosz Urbaniak – 6,16 pkt

Marcin Smoderek – 6 pkt

Michał Matysiak – 5,4 pkt

Maciej Ciszewski – 4,98 pkt

Piotr Mazurek – 4,98 pkt

Kamil Pasierbik i Karolina Kuna – 4,95 pkt

Rafał Zwoliński – 4,62 pkt

Bogumił Sagan – 4,59 pkt

Artur Milczarczyk – 4,5 pkt

Wojciech Nowak – 3,32 pkt

Marcin Zgłobica – 3,32 pkt

Mateusz Smozik – 3,3 pkt

Jacek Błędowski – 3,08 pkt

Krzysztof Czechanowski – 2,7 pkt

Grzegorz Suchan – 1,66 pkt

Maciej Chudy – 1,66 pkt

Marek Kawecki – 1,65 pkt

Grzegorz Adamczyk – 1,54 pkt

Robert Pawlik – 1,53 pkt

Paweł Kowalewski – 1,5 pkt

 

Mateusz Puślecki

szef jury

 

Dodaj komentarz