fbpx

I Festiwal Piwowarów Domowych – o sponsorach

Szanowni.

Czas na przedstawienie naszych partnerów, bez których wsparcia zorganizowanie I Festiwalu Piwowarów Domowych nie byłoby możliwe.

Głównym sponsorem imprezy jest Grupa Żywiec, która od lat wspiera ruch piwowarów domowych i PSPD. Należy wspomnieć, że coroczny zwycięzca Konkursu Piw Domowych (teraz Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych) – Grand Champion – od kilku lat warzony jest w Browar Zamkowy Cieszyn. Nasza współpraca rozwija się dynamicznie, czego dowodem jest organizacja Festiwalu.

Grupa Żywiec ufunduje dla zwycięzcy konkursu konsumenckiego na najlepsze piwo festiwalu warzenie w Browarze Zamkowym w Cieszynie oraz 3000 zł za recepturę piwa domowego.

Warto także wspomnieć, iż Grupa Żywiec co roku organizuje dla swoich pracowników Konkurs Piw Pracowniczych. Kilkoro piwowarów-pracowników będziecie mogli spotkać i porozmawiać na stoisku Grupy Żywiec podczas naszego Festiwalu.

https://grupazywiec.pl

Partnerzy strategiczni

Viking Malt to słodownia współpracująca z dużymi i małymi browarami, ale wspierająca także piwowarów domowych. Firma jest Członkiem Wspierającym PSPD. Sponsoruje wiele konkursów i aktywności organizowanych przez nasze Stowarzyszenie m.in. I Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych czy Puchar PSPD.

Viking Malt ufunduje dla zwycięzcy konkursu na Najlepsze Stoisko Festiwalowe wycieczkę do słodowni w Lahti. Każdy z piwowarów wystawiających się na Festiwalu otrzyma także po 20 kg słodów.

Viking Malt organizuje od 2017 roku konkurs Viking Brewmaster Challange promujący piwowarstwo domowe i rzemieślnicze oraz od tego roku konkurs na najlepsze etykiety piw domowych – Viking Label Contest.

http://vikingmalt.pl

Producent prawdopodobnie najłatwiejszego w użyciu i najbardziej innowacyjnego urządzenia do warzenia all-in-one dostępnego na rynku. The Grainfather.

Pojemność kotła to 30 litrów, z której można docelowo uzyskać nawet 23 litry piwa. Jedną z najbardziej nowatorskich cech produktu jest możliwość sterowania warzeniem z telefonu za pomocą aplikacji. Możesz importować przepisy z Internetu bezpośrednio do sterownika kotła, dostosowywać je przez smartphone i kontrolować cały proces warzenia aż do fermentacji. Na różnych etapach aplikacja powiadomi Cię kiedy powinieneś dodać zaplanowane dodatki.

Kocioł można również wykorzystać jako gorzelnię ze specjalną kopułą Alembic Dome Top i Condenserem.

Grainfather niedawno wprowadził na rynek dwa nowe produkty: stożkowy fermentator oraz chłodnię glikolową, które stanowią uzupełnienie sprzętu. Dzięki temu poprawisz dokładność i kontrolę fermentacji.

Podczas I Festiwal Piwowarów Domowych 2018 będziecie mogli spróbować także piw domowych uwarzonych właśnie na sprzęcie GF przez naszych piwowarów-wystawców.

Grainfather ufundował dla naszych piwowarów nagrody:
1. miejsce na Najlepsze Piwo Festiwalu: kocioł Grainfather https://www.grainfather.com/…/grai…/grainfather-connect.html
2. miejsce na Najlepsze Piwo Festiwalu: fermentor stalowy Grainfather https://www.grainfather.com/…/stainless-steel-fermenter.html
2. miejsce na Najlepsze Stoisko Festiwalu: https://www.grainfather.com/shop/kegerator/19-l-kegs.html

Dziękujemy / Thank you! 

https://www.grainfather.com/

Browamator to sklep założony w 2001 roku, który dostarcza polskim piwowarom – zarówno amatorom, jak i profesjonalistom – najlepsze surowce do warzenia piwa. Firma ma status Członka Wspierającego PSPD. Sponsoruje wiele aktywności i konkursów organizowanych przez nasze Stowarzyszenie.

Właściciele, czyli Ziemek Fałat i Przemek Czarnik zorganizowali w 2003 roku pierwszy w Polsce Konkurs Piw Domowych (KPD w Żywcu), który po niemal 10 latach został przekazany Polskiemu Stowarzyszeniu Piwowarów Domowych. Do dziś firma jest głównym sponsorem konkursu, który od 2018 roku nosi nazwę Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas naszego Festiwalu.

Browamator jest także organizatorem Konkursu Piw Rzemieślniczych (KPR), który obecnie odbywa się w Poznaniu.

Browamator ufundował dla zwycięzców konkursu na Najlepsze Piwo i Najlepsze Stoisko Festiwalu bony zakupowe o wartości 500 zł każdy.

Dziękujemy! 

https://browamator.pl

Fermentum Mobile to polski producent wysokiej jakości płynnych drożdży dla piwowarów domowych oraz browarów rzemieślniczych i restauracyjnych. Działa na rynku od 2014 roku jest firmą biotechnologiczną działającą w branży piwowarskiej. Firma posiada własny bank szczepów drożdży piwowarskich oraz nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym pozwalającym zachować najwyższe standardy produkcji.

Firma od wielu lat jest sponsorem wielu konkursów i inicjatyw prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

Fermentum Mobile ufundowało dla laureatów z miejsc 1-3 w konkursie na Najlepsze Piwo i Najlepsze Stanowisko nagrody drożdży płynnych.

Dziękujemy! 🙂

https://www.fermentum-mobile.pl

PolisHops to polski producent jakościowego i unikalnego chmielu, który używają w swoich browarach zarówno hobbyści oraz rzemieślnicy. To rodzinna firma, która uprawia chmiel od pokoleń. Sadzą, pielęgnują, zbierają, przetwarzają, ale również skupują towar od najlepszych w Polsce plantatorów. Skutecznie odkrywają na nowo i promują rodzime polskie odmiany chmielu w kraju i na świecie. Ciągle szukają i eksperymentują.

PolishHops jest także sponsorem wielu konkursów piw domowych organizowanych przez PSPD.

Dla laureatów konkursów na Najlepsze Piwo i Najlepsze Stanowisko przygotowali zestawy chmielu własnej produkcji.

Dziękujemy! 🙂

https://www.facebook.com/polishhops/

Dodaj komentarz