fbpx

Newsletter PSPD #3/2018

Cześć.

W dzisiejszym newsletterze:
– I Festiwal Piwowarów Domowych – zniżka na bilet dla członków PSPD -50% tylko do 20 maja, 
– aktualne prace zarządu i podsumowanie “wezwania do działania”, 
– I Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych (Grand Champion 2018), 
– sklep PSPD, 
– magazyn Piwowar. 

Przedstawiamy Wam raport z prac zarządu PSPD. Mamy nadzieję, że podoba Wam się taka forma przekazywania wiadomości. Zależy nam na tym, abyście na bieżąco byli z informacjami, co dzieje się w Stowarzyszeniu i mogli włączyć się w każdej chwili w jego prace. Przecież PSPD to nasza wspólna sprawa! Prosimy i liczymy na Wasze zaangażowanie!

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zgłosiły się w nawiązaniu do ostatniego maila z wezwaniem do działania. Jeżeli ktokolwiek z Was ma nadal ochotę włączyć się w jakieś prace centralne – napisz wiadomość. Wiemy, że jeszcze nie wykorzystaliśmy w pełni potencjału wszystkich osób, które już zgłosiły chęć do pomocy. Prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości. Niedługo ruszymy z nowym projektem. Z niektórymi w wąskim gronie już pracujemy. Wszystkie osoby, które zgłosiły swoją chęć do pomocy, mogą oczekiwać w niedługim czasie informacji z zaproszeniem do wspólnej rozmowy lub telekonferencji na temat nowych projektów. Chcesz dołączyć do powstających zespołów – napisz.

Czym obecnie zajmuje się zarząd? Wszystkie siły są zaangażowane w organizację I Festiwalu Piwowarów Domowych, który odbędzie się w dniu 16 czerwca w Warszawie w hali Babka do Wynajęcia. Szczegóły imprezy znajdziecie na stronie http://fpd.pspd.org.pl.

Dlatego inne projekty na razie z braku czasu “zaparkowaliśmy” i robimy wszystko, aby ta impreza stała się jednym z najważniejszych wydarzeń roku. W ramach wewnętrznych rekrutacji zgłosiło się do nas 70 piwowarów domowych. Budżet i założenia początkowe mieliśmy na 50… Udało nam się jednak zaprosić finalnie 60 piwowarów, którzy przyjadą dzielić się swoim doświadczeniem.

Jeżeli jesteś piwowarem domowym lub fanem piwa, to nie możesz przegapić tej imprezy.

Podczas Festiwalu, mającego formę luźnej konferencji, będziecie mieli okazję zapoznać się bliżej ze sprzętem do warzenia piwa w domu – tym podstawowym i elektronicznym, poznać lepiej surowce piwowarskie czy najnowsze rozwiązania ułatwiające warzenie piwa w domu. Będzie także mogli spróbować ponad 150 różnych piw domowych od 60 piwowarów domowych z całego kraju. To wszystko w cenie 34,50 zł, bo dla członków PSPD mamy 50% zniżki!! Pamiętajcie, że obecna promocja trwa tylko do niedzieli 20 maja i potem cena wzrośnie. Kod promocyjny do uzyskania zniżki jest prosty -> Wasze imię (pisane małą lub wielką literą) oraz nr legitymacji w formie 4-cyfrowej -> przykład: „artur0123” lub „Artur0123”.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam na spotkanie, bo absolutnie cały zarząd (i nie tylko) robi co może, aby zorganizować najlepszą imprezę piwowarską w kraju. Oczywiście takie wydarzenie nie mogłoby odbyć się bez naszych partnerów. Są nimi – Grupa Żywiec, która jest głównym sponsorem imprezy oraz partnerzy wspierający: Viking Malt, Browamator, Fermentum Mobile oraz Polish Hops. Bez nich (Was!) nie dalibyśmy rady, więc bardzo dziękujemy!

I tu jest po raz kolejny możliwość wykazania się ze strony członków PSPD! Jeżeli macie ochotę wystąpić na Festiwalu ze swoją prelekcją dotyczącą piwowarstwa domowego, to proszę o jak najszybszy kontakt. Pochwalcie się swoimi projektami domowymi, sposobami na lepsze piwa, doświadczeniem, dodatkowymi umiejętnościami itd. Ta impreza ma pokazać, jak kreatywni są ludzie w świecie piwowarstwa domowego. Do tej pory dostaliśmy kilka zgłoszeń od kilku osób, które zaskoczą Was swoimi „patentami”. Nadal jest miejsce dla Was. Masz pomysł na zbudowanie mieszadła, komory fermentacyjnej, sterownika zacierania lub napisałeś piękny wiersz? Nasza scena jest Twoja!

W międzyczasie – pomimo organizacji Festiwalu – pracujemy nad sprawami bieżącymi. Sebastian Baranowski przyjmuje nowych członków do Stowarzyszenia i razem z Jakubem Kalinowskim obsługują Wasze bieżące zapytania. Kuba walczy także codziennie z biurokracją i nie wiem, jak byśmy sobie bez niego poradzili.

Nad pracami biura i całą księgowością codziennie opiekę sprawuje Dawid Kulbicki, który jest bezwzględny w sprawie finansów i za to go bardzo cenię.  Jest także jednym z pomysłodawców Festiwalu i koordynuje wiele kluczowych spraw związanych z jego organizacją.

Małgorzata Bujok – już niedługo pod innym nazwiskiem 🙂 – przejęła rolę koordynatora programu rabatowego, przygotowuje nowe akcje i na bieżąco rozwija program rabatowy.

Mateusz Puślecki został szefem jury naszego najważniejszego konkursu piw domowych, który w tym roku po raz pierwszy w historii przyzna oficjalny tytuł Mistrza Polski Piwowarów Domowych. Bardzo zachęcam Was do wysłania swoich piw na ten konkurs. Do 22 maja trwa rejestracja piw stronie: http://konkurs.pspd.org.pl. Tam też wszystkie potrzebne informacje oraz na stronie http://kpd.pspd.org.pl. Piwa można od dziś, aż do 25 maja dostarczać do biura PSPD. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają atrakcyjne nagrody: bony zakupowe do sklepu Browamator, słody od Viking Malt, chmiel od Polish Hops czy kody promocyjne do aplikacji Brewness. Nagrodą główną jest 5000 zł + warzenie piwa z Browarem Zamkowym w Cieszynie oraz nagroda specjalna ufundowana przez Browamatora.

W organizacji konkursu Mateuszowi pomaga Michał Grabowski, który rozwija system zgłoszeń konkursowych oraz CRM dla Stowarzyszenia. Obaj Panowie są jednocześnie bardzo aktywni w strukturach Mazowieckiego Oddziału.

Janusz Švach natomiast przygotowuje reaktywację sklepu PSPD, który pojawi się mamy nadzieję w niedługim czasie – wraz z pomocą naszego członka wspierającego, jakim jest Browamator.

Jak widzicie – dzieje się dużo. Ręce są pełne roboty, a priorytetem jest obecnie Festiwal. Dlatego niektóre projekty dostały niższy status – tymczasowo rzecz jasna.

Acha – już niedługo wydanie zostanie najnowszy magazyn Piwowar, którego także czekają zmiany na lepsze, ale o tym już w kolejnych newsletterach.

Pozdrawiamy
Artur Kamiński artur.kaminski@pspd.org.pl 
Mateusz Puślecki mateusz.puslecki@pspd.org.pl

Dodaj komentarz